Büyü
Büyü

Okunma Sayısı:93


YAZARLAR - Sema Bekdemir
Eklenme Tarihi:2019-04-20 16:17:41


Sema Bekdemir

     Kimi kaygılar o anın büyüsünün bozulmasıyla ilgilidir. İçinde bulunduğun mutlu günlerin gözünün önünde bir anıya dönüşmesiyle, artık bir mutsuzluk sürecinin başladığını, yahut belki de yeniden mutlu olacağını ama bu mutluluğun eski mutluluğunla aynı olmadığını, mutlu da olsan artık ''yeni'' bir serüvene başladığını anladığın an duyduğun çaresiz bir kaygıdır bu. Her saniye ''Bu anın kıymetini biliyorum.” demen gerekir, o günler anıya döndüğünde vicdan azabı çekmemek için. Seni hayattaki herhangi bir memnuniyetinden vurabilir. Savunmasızsındır.             Başına gelecekleri kestiremezsin, böylece hazırlık yapman da engellenir. Başına geldiğindeyse mantıklı düşünmeni engeller. Çünkü eğer mantıklı düşünürsen yenilmeyeceğini bilir, korktuğun şeylerin gereksiz olduğunu kavrarsan güçlüsündür. Bu kaygıların bir abartıdan ibaret olduğunu anlarsan yenilmezsindir.
       Bu yüzden önce, yenilmediğin kaygıların gereksiz olduğunu anladığın an, o ''anın'' geride kaldığını zannedersin. Değişmişsindir. Hayat eskisi gibi değildir. Eskiyi özleyeceksindir. İşte tam bu noktada ayna kırılır. Işık içeri girer. En dibi görmüşsündür. En dipten bir kez kurtulmuşsundur. Sen bir kez yükselmişsindir. Artık başladığın yere seni hiçbir şey döndüremez. Artık sürekli yükseleceksindir. Belki sadece yerinde sayarsın, ama tekrar dibe düşüş yoktur. Sen artık bir sırra dokunmuşsundur. O sır sana yeni ''anın'' eskisinden de güzel olacağını, ya da aslında hiçbir şeyin değişmediğini, bunun bir illüzyon, bir ''büyü'' olduğunu öğretmiştir. Karanlık kuyunun da büyü olduğunu, yükselişinin de büyü olduğunu, gelecek günlerde de yeni büyüler bulacağını öğrenirsin.
     Kuyudan bir kez çıkmışsındır. Ve hiçbir illüzyon seni o kuyuya geri döndüremez. Bundan sonra sadece geçmiş, an ve geleceğin uyumu vardır. Önünde yeni yollar ve öğreneceğin binlerce şey...

Eklenme Tarihi: 20-04-2019

fatihkandemir.com.tr

Yazarın diğer yazılarını görmek için seçin.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  Son Eklenen Videomuz

6.Ders (Altyazılı): Hikâyede Anlatıcı, Bakış Açısı, Tema, Konu, Karşılaşma ve Çatışma


 
Editör
Selen Bulunmazer
Sema Bekdemir
Sümeyye Çevik
Erhan İlker Bağrıyanık
Rümeysa Serenli
Esma Nur Sevim
Merve Nezir
Behiye İnam
Mütebessime
Emrecan İşler

TÜM YAZARLARI GÖR

YAZAR İSTEK FORMU
Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak isterseniz e-mail adresinizi yazıp e-bültenimize üye olabilirsiniz.


ziyaretçi Defteri

      ANA MENÜ

      DERSLERİM || SINIFLARIM

      FATİH HOCA || EĞİTİM