Köşemiz Hakkında
Köşemiz Hakkında

Okunma Sayısı:1221


YAZARLAR - Editör
Eklenme Tarihi:2017-07-29 14:56:29


Editör

"Edebiyat, Eğitim ve Sanat Sitemiz www.edebiderya.com"un siz değerli ziyaretçilerine sunduğu hizmetlerin başında gelen "Köşe Yazarlığı" uygulaması 2017 yılı itibatıyla hizmet alanını genişletmiş ve her yaştan bireye hitap eden bir özelliğe kavuşmuştur. Her meslekten ve yaştan (15 yaşından büyük olmak koşuluyla), yazmaya ve sanata ilgi duyan dostlarımızı hizmetimizden istifade etmeye davet ediyoruz.

Not: Sitemizde yazar olmak isteyen tüm bireylerin (özellikle öğrencilerimizin) başvuru yapmadan önce aşağıdaki yazıyı okumaları gerekmektedir. 


ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN KÖŞE YAZARLIĞI

Değerli öğrencilerim, edebiyat öğretmeniniz olarak size açtığım köşede yazmak, yazmanın tadına ve ayrıcalığına varmak, kendinizi bu alanda geliştirmek için çıkacağınız bu yolda, sizlere her türlü desteğe hazırım! “KÖŞENİZDE” yayımlanması için kendinize bir özgeçmiş oluşturmanız güzel olacaktır. Böylece arkadaşlarınız, tanıdıklarınız, öğretmenleriniz sitemize girdiğinde  “ÖZGEÇMİŞİNİZ”e ulaşacak böylece sizi daha yakından tanıyacak ve yazılarınızı bu doğrultuda değerlendirecektir.

ÖĞRENCİYKEN KÖŞE YAZARLIĞI YAPMAK SİZE NE KAZANDIRACAK?

Emin olun çok şey kazandıracak! Bunu zamanla anlayacaksınız…

·      Sosyal paylaşım ağının hızla geliştiği çağımızda “BİRÇOK KİŞİNİN YAPTIĞINDAN FARKLI BİR ŞEY YAPACAKSINIZ. Yazılarınız bir edebiyat öğretmeninizin sitesinde öğrenciliğiniz döneminde ve sonrasında yayımlanacak ve böylece gelecekte özgeçmişinize ekleyeceğiniz bir şey daha olacak.

·     Yazılarınız çalışmalarınız bir yerde daha fazla değer bulacak ve bu sizi daha çok yazmaya, çalışmaya teşvik edecek. Belki sitemizde yazmak, sizin için güzel bir başlangıç olacak ve sonrasında daha farklı yerlerde ve alanlarda yazmaya başlayacaksınız.

·      Çalışmalarınıza yapılan yorumları gördükçe ya da sitemizdeki köşenize baktıkça özgüveniniz artacak ve öğrencilik hayatınız boyunca daha emin adımlarla ilerleyeceksiniz.

·    Yaptığınız çalışmaları böyle bir yerde sunmak, sizin sosyal yönünüzü geliştirecek ve sizi akranlarınızdan farklı kılacak.

·    Ve bu satırlardaki kazanımlardan çok daha fazlasını zamanla kazanacaksınız. Unutmayın, hayat sürprizlerle doludur ve bir aynadır. Onun karşısında nasıl bir duruşunuz olursa hayatın size yansıtacağı görüntü de öyle olur. Karşınıza nereden ne çıkacağını hiçbir zaman tam olarak bilemezsiniz…

BAZI SORULARA CEVAPLAR

ÖZGEÇMİŞİME NE YAZABİLİRİM? BEN DAHA ORTAOKUL/LİSE ÖĞRENCİSİYİM, NASIL BİR ÖZGEÇMİŞİM OLABİLİR?

         Sevgili öğrencilerim, bildiğiniz gibi özgeçmişiniz sizi başkalarına tanıtan bir metindir. Bu konuda yaşınız, eğitim düzeyiniz ve çalışmalarınız arttıkça hakkınızda yazacaklarınız da artacak, farklılaşacaktır. Bir ortaokul ya da lise öğrencisi olarak kendinize özgeçmiş yazarken çok fazla ayrıntıya girmeden-özel bilgiler vermeden-kendinizle ilgili bilinmesini istediğiniz şeyleri yazabilirsiniz. Size fikir vermesi açısından örnek bir metin hazırladık. Bunu inceleyerek kendinize bir özgeçmiş hazırlayabilirsiniz.

KÖŞE YAZARLIĞINI YAPABİLİR MİYİM? BU KONUDA BAŞARILI OLABİLİR MİYİM?

         Neden olmasın? Unutmayın ki bu sizin için bir başlangıç olacak ve yazdıkça kendinizi geliştireceksiniz. Bir düşünün öğrencilik hayatınız boyunca sadece Türkçe öğretmeninizin size verdiği bir kompozisyon ödevi sayesinde kalemi elinize aldınız, böylece kendinizi ne kadar geliştirebilirsiniz?

Bir de şöyle düşünün: Bir edebiyat sitesinde –hatta size ömrünü adamış bir edebiyat öğretmeninizin sitesinde- yazıyorsunuz; bu sizin için ne kadar güzel değil mi? Hiçbir şeyi gözünüzde büyütmeyin, ulaşılmaz değildir; şunu da unutmayın idealleriniz adına attığınız her adım önemlidir, bir şekilde hayatınıza yansıması olacaktır.

KONUYU NASIL BULACAĞIM? NE ZAMAN YAZI YAZIP EKLEYECEĞİM? KÖŞE YAZARLIĞINA BAŞLAMAK İÇİN NE YAPMAM GEREKİR?

         Bu konuda öncelikle “YAZAR İSTEK FORMU”nu doldurup bize göndereceksiniz. Onay verdikten sonra size bir kullanıcı adı ve şifre göndereceğiz. Böylece sitemizde size özel bir alan açılmış olacak. O alana “Özgeçmişinizi, dilerseniz kendi fotoğrafınızı (vesikalık) ya da başka bir fotoğrafı ekleyeceksiniz. Daha sonra yazılarınızı eklemeye başlayabilirsiniz. Yazılarınız tarafımızdan onay verildikten sonra köşenizde yayımlanacaktır.

YAZILARI NE ZAMAN GÖNDERECEĞİM? NE ZAMAN GÖNDERMEM GEREKİR?

Bu konuda ayda en az bir yazı yayımlamanız gerekmekle birlikte dilediğiniz zaman panelinize girip yazı ekleyebilirsiniz.

YAZILARIM NE ZAMAN VE NASIL ONAY ALIR?

Yazılarınız tarafımızdan incelenip değerlendirildikten sonra en yakın zamanda onaylanır. En geç bir hafta içinde onaylanmayan yazılar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YAZILARIM ONAYLANMAZSA NE OLUR?

Sevgili öğrencilerim unutmayın ki siz bu işi kendinizi geliştirmek ve belki de gelecekte büyük bir yazar olmak için yapıyorsunuz. Bu bağlamda onaylamadığımız ya da yayımlamadığımız bir yazınız olursa sakın üzülmeyin. Yazmaya devam edin. Bu konuda imkânınız olursa bizimle (Fatih Kandemir) iletişime geçin. Sebeplerini öğrenin ve daha iyisini yapın. Eğer internette böyle bir köşeye sahip olmuşsanız daha iyisini de yapabilirsiniz. Buna inanın!

 

Köşe yazarlığı hakkında bize sorulan sorulara cevap vermeye devam edeceğiz…

Bu konuda iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİZ…

 

Fatih Kandemir

www.edebiderya.com

Eklenme Tarihi: 29-07-2017

fatihkandemir.com.tr

Yazarın diğer yazılarını görmek için seçin.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  Son Eklenen Videomuz

6.Ders (Altyazılı): Hikâyede Anlatıcı, Bakış Açısı, Tema, Konu, Karşılaşma ve Çatışma


 
Editör
Selen Bulunmazer
Sema Bekdemir
Sümeyye Çevik
Erhan İlker Bağrıyanık
Rümeysa Serenli
Esma Nur Sevim
Merve Nezir
Behiye İnam
Mütebessime
Emrecan İşler

TÜM YAZARLARI GÖR

YAZAR İSTEK FORMU
Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak isterseniz e-mail adresinizi yazıp e-bültenimize üye olabilirsiniz.


ziyaretçi Defteri

      ANA MENÜ

      DERSLERİM || SINIFLARIM

      FATİH HOCA || EĞİTİM