Yardımlaşmanın Önemi




Yardımlaşmanın Önemi

Okunma Sayısı:577


YAZARLAR - Emrecan İşler
Eklenme Tarihi:2018-07-02 00:00:00


Emrecan İşler

   Yardım sözlükte, kendi gücünü ve imkânlarını başka birinin iyiliği için kullanma diye geçer. Yaptığımız yardımın ardından yorgunluk hissetsek de mutlu oluruz ve yaptığımız yardımın o kişinin gözlerinin içindeki mutluluğun ve sevincin kaynağı olduğunu gördüğümüzde yorgunluğumuzun değeri de ortaya çıkar. Yorgunluğumuzu bu sayede unuturuz. 

   Yardım aile içinde çok önemlidir. Ailemizle olan bağı kuvvetlendirir. Mesela aile içinde babayla çocuğunun ortaklaşarak bir işi başarmaları aralarındaki bağı güçlendirir. Yardımlaşmak toplumda birliği ve beraberliği sağlar. Bizleri birbirimize kenetlendirir, bir bütün oluruz. Bu birliği kimse bozamaz. Aramızdaki mutluluğu artırır. Gün içindeki yorgunluktan, stresten sıkılan insanların mutluluğa ihtiyacı vardır. Bu mutluluğu onlara yaptığımız küçük bir yardım bile sağlayabilir. Bu yüzden yardımlaşmanın toplum içindeki yeri çok önemlidir. 

 İnsan insana muhtaçtır. Yardım etmek gururlanmak, karşılık beklemek için olmamalı. Kalpten gelmeli. Kalpten gelen yardım duygusuyla yapılmalıdır. Yardımlaşmak gurur işi değil, kişinin erdemliğinin belli olduğu zamandır. Yardım kibirli bir şekilde yapılmamalıdır. Bu karşı tarafı mahçup duruma düşürür. Ezik muamelesi de yapılmamalıdır. Yardım sanki yardım etmemiş gibi olmalıdır. Böylece karşı tarafı mahçup etmemiş oluruz. Yardım insanın kalbinden gelerek yapılır. Yardım etmeyi bu şekilde bilmeliyiz. 

Eklenme Tarihi: 02-07-2018

fatihkandemir.com.tr

Yazarın diğer yazılarını görmek için seçin.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)



  



Son Eklenen Videomuz

6.Ders (Altyazılı): Hikâyede Anlatıcı, Bakış Açısı, Tema, Konu, Karşılaşma ve Çatışma


 
Editör
Selen Bulunmazer
Sema Bekdemir
Sümeyye Çevik
Erhan İlker Bağrıyanık
Rümeysa Serenli
Esma Nur Sevim
Merve Nezir
Behiye İnam
Mütebessime
Emrecan İşler

TÜM YAZARLARI GÖR

YAZAR İSTEK FORMU




Sitemizdeki yeniliklerden haberdar olmak isterseniz e-mail adresinizi yazıp e-bültenimize üye olabilirsiniz.






ziyaretçi Defteri

      ANA MENÜ

      DERSLERİM || SINIFLARIM

      FATİH HOCA || EĞİTİM